site
stats

Pytania podstawowe

  • Łącze internetowe o przepustowości co najmniej 20Mbps upload oraz 35Mbps download.
  • Wyznacznie miejsca w którym postawimy kamerę. Rekomendujemy aby było to centrum wydarzeń. Kamera jest niewielkich rozmiarów więc nie będzie przeszkadzać osobom oglądającym wydarzenie.
  • Możliwość podłączenia kamery do źródła dźwięku/systemu nagłośnieniowego
  • Dodatkowe oświetlenie. Jeżeli nie posiadasz - możesz go zamówić u nas.

 

Obecnie możemy transmitować na najbardziej popularne platformy- dostępne publicznie:
* YouTube
* Facebook
* Dowolny serwer z zainstalowanym oprogramowaniem i odtwarzaczem live 360

Oczywiście. Możemy przygotować transmisje prywatną wykorzystując serwery YouTube lub możemy wszystko przeprowadzić na naszym zamkniętym systemie serwerów prywatnych do których nikt nie będzie miał dostępu.

Tak. Materiał, który jest transmitowany live może być równocześnie nagrywany jako video 360, a to oznacza iż po zakończeniu wydarzenia, video 360 możemy wgrać na kanał YouTuba, tablicę Facebook lub po prostu umieścić na wskazanej stronie www.

Tak, zarejestrowany podczas live streamingu 360 materiał wideo, można poddać procesowi postprodukcji, dodać plansze, napisy, belki z nazwiskami, a następnie wyrenderować w jakości video 360 :)

Cena realizacji live streamingu 360 uzależniona jest od czasu trwania wydarzenia, dodatkowych elementów jakie musielibyśmy mieć ze sobą (światło, mikser dźwięku etc) oraz od tego czy po transmisji live materiał ma być zmontowany. Niemniej cena minimalna za skorzystania z obecnie najnowocześniejszej technologii to kwota 2190 zł netto.

Pytania techniczne

Transmisja live 360 odbywa się z urządzenia, które równocześnie wysyła obraz z 4 obiektywów. Oznacza to iż do płynnej transmisji w jakości HD potrzebne jest łącze o przepustowości co najmniej 20Mbps upload oraz 35Mbps download. Niemniej należy przyjąć zasadę, że im szybsze łącze tym lepszy przebieg live streamingu.

Kamera przyjmuje każdy rodzaj dźwięku (liniowy, mikrofonowy). Najlepszym rozwiązaniem jest przekazać nam dźwięk w formie stereo lub mono po kablu XLR.

  • Kamera do streamingu 360 jest niewielkich rozmiarów, ponieważ cała jej infrastruktura mieści się w oddzielnym urządzeniu, które przejmuje wszystkie funkcje jak kodowanie, wysyłanie czy też nagrywanie. Kamera live 360 może stać od urządzenia centralnego w odległości ok. 100m.
  • Kamerę należy umieścić w samym centrum wydarzeń, mając na uwadze to co mają pokazywać obiektywy kamery.  Czyli w przypadku wydarzenia na scenie najlepszym miejscem byłoby miejsce na scenie, ale przed wokalistą. W takim ustawieniu podczas live streamingu360 widz będzie mógł oglądać to co się dzieje na scenie jak i w tłumie oglądających.

Nie- jeżeli live streaming 360 będzie prowadzony poprzez serwery YouTube czy też Facebook.

Tak - jeżeli chciałbyś skorzystać z zamkniętego systemu prywatnych serwerów. Wtedy niezbędna  jest specjalna licencja na odtwarzacz i serwer, którą oczywiście my dostarczamy, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

Nie. Do oglądania obrazu z kamery 360 stopni potrzebne jest dedykowane oprogramowanie, które umieszczone jest w odtwarzaczach i playereach jakie dostępne są na rynku.

ZAMÓW LIVE STREAMING 360

Wyjątkowe wrażenia wirtualnego świata!

Live360
LIVE STREAMING 360

Addres: Szulborska 3/5 lok.158, Warszawa
Telefon: +48 722 720 710
Telefon : +48 22 666 09 18
Email: bok@streaming360.pl

Godziny pracy: pon-niedz 08.00-20.00

TOP